ZOOM łączy ludzi

Polinezja Dolittle

Mówi się, że Internet łączy tych, którzy są od siebie daleko i oddala tych, którzy są blisko. O to, by nie zaniedbywać swoich bliskich musimy postarać się sami, w łączeniu ludzi, którzy są daleko pomoże nam ZOOM.

Nauka zdalna coraz popularniejsza

To aplikacja, która z pewnością nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Wyposażona jest w funkcje, które doskonale odpowiadają na potrzeby współczesnych czasów, ale pewnie wraz z nimi będzie się zmieniać i stawać coraz bardziej praktyczna. Do niedawna nauka online była jedynie alternatywą dla tradycyjnej edukacji, ale coraz częściej ją wypiera i w przyszłości pewnie zajmie jej miejsce. Szkoła to miejsce, w którym nie tylko prowadzone są lekcje dla uczniów, również nauczyciele muszą uczestniczyć w licznych spotkaniach, naradach czy konferencjach. Już teraz mogą to robić za pośrednictwem Internetu, korzystając z tego, że ZOOM daje możliwość, aby zorganizować wideokonferencje dla szkół. Wybór tej właśnie aplikacji to gwarancja sukcesu. Jej zaletą jest między innymi to, że daje wiele możliwości, więc możemy ją wykorzystywać w różnych celach, zmieniając jedynie ustawienia. 

Działaj lokalnie i globalnie

Poprzez ZOOM możemy zorganizować wiedokonferencję dla tysiąca osób. Nie jest to więc aplikacja, którą mogą wykorzystywać jedynie szkoły dla swoich lokalnych potrzeb, ale także organizacje i instytucje, które organizują na przykład ogólnopolskie spotkanie online. Dużą zaletą takiego rozwiązania są także niskie koszty – zarówno organizacja konferencji, która odbywa się online jest dużo tańsza, jak i korzystanie z ZOOM-a nie jest drogie. Można z aplikacji korzystać na różne sposoby – nawet darmowa wersja pozwala na organizację niewielkich spotkań, ale jeżeli chcemy ją wykorzystywać często i na większą skalę, to warto zapłacić za dodatkowe opcje i przydatne funkcje, jakie oferuje. ZOOM to także bezpieczeństwo – dla ochrony danych osób, które uczestniczą w spotkaniach online, każda aktywność jest szyfrowana, dzięki czemu do plików audio, video i całej reszty zawartości czatu nie mają dostępu osoby postronne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *