Pamiętnik – gdzie go schować, żeby nikt go nie znalazł?

Pisanie pamiętnika ma bardzo wiele zalet, nie tylko dla nastolatka, ale także dla dorosłej osoby. Jest to forma wyrażenia siebie, radzenia sobie z emocjami, czasami jest to własna terapia czy forma relaksu. Pamiętnik dla wielu osób staje się powiernikiem największych sekretów, o których nie wiedzą nawet najbliżsi przyjaciele. Dodatkowo pamiętnik jest doskonałą pamiątką, która po latach może przywołać masę wspomnień. Pamiętnik z nastoletnich lat często pokazuje się swoim drugim połówkom, ale będąc młodym, nikt nie chce, aby dostał się on w niepowołane ręce. Gdzie schować pamiętnik, aby nikt na niego nie trafił? O tym poniżej.

Pamiętnik co to znaczy?

Pamiętnik, jak sama nazwa wskazuje, ma pozwolić pamiętać. Pamięć ludzka jest niestety słaba i z czasem wiele ważnych rzeczy z niej ulatuje. Pisanie pamiętnika pozwala na zachowanie ważnych i przełomowych chwil. Kiedy pisać pamiętnik? Na samym początku warto uświadomić sobie, że nie jest to dziennik, który wymaga codziennej aktywności. Po pamiętnik sięga się, kiedy ma się taką potrzebę. Nie jest to przymus, ale przyjemność, dzięki której wiele spraw wydaje się łatwiejszych. Przelanie emocji na papier umożliwia spojrzenie na nie z innej strony, oczyszczenie umysłu i rozluźnienie.

Sztuka pisania pamiętnika

Nie ma reguł, które określają schemat pisania pamiętnika. Odpowiedź na pytanie, jak pisać pamiętnik powinna pojawić się w głowie każdego człowieka, który planuje to zrobić. Niektórzy będą pisać codziennie, zwracając się do pamiętnika bezpośrednio, jak do przyjaciela. Inni sięgną po swój notes jedynie w przełomowych momentach i ich zapiski będą bardziej opowiadaniem niż monologiem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieszczać w nim sentencje, cytaty czy wspomnienia z przeszłości. Gdzie pisać pamiętnik? Tutaj również nie ma przymusu. Należy pisać tam, gdzie aktualnie ma się potrzebę. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby robić to w parku, kawiarni czy zaciszu własnego pokoju.

Gdzie schować pamiętnik?

Bardzo ważną kwestią jest, gdzie schować pamiętnik. W momencie dostania się pamiętnika w niepowołane ręce, wszystkie wspomnienia, marzenia i troski ujrzałyby światło dzienne, co nie zawsze jest przyjemne dla właściciela. Najlepiej jest schować pamiętnik tam, gdzie nikt nie zagłada bądź po prostu trzymać go między książkami. Można także zakupić pamiętnik z kłódką, która będzie idealna bariera dla wścibskich oczu. Ile kosztuje pamiętnik tego typu? To koszt około 20 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *