Język angielski dla dzieci

Na naukę nigdy nie jest za późno, jak mawia stare porzekadło. Ale powinno się dodać, że nie jest na nią też nigdy za wcześnie.

http://www.littleamerica.eu/

Dziecko dwujęzyczne

W dzisiejszych czasach, to się zdarza coraz częściej. Ludzie podróżują sporo, nawiązują znajomości, zakładają rodziny z partnerami z innych krajów. Ze związków rodzą się dzieci, które mają rodziców, mówiących w różnych językach. Niektórzy decydują, że z jednym rodzicem dziecko rozmawia w jednym języku, a z drugim w innym, dzięki czemu od początku jest dwujęzyczne. To ułatwia naukę, ponieważ nauka języka przychodzi naturalnie. Język angielski dla dzieci, które mówią nim od początku nauki mówienia, jest wtedy naturalny, łącznie z akcentem. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku emigracji. Oboje rodziców są Polakami, ale przeprowadzają się na przykład do Wielkiej Brytanii z małymi dziećmi. Dzieci posyłane są do angielskiego przedszkola, gdzie szybko uczą się języka angielskiego. To jest proces naturalny, ponieważ dzieci nie analizują rzeczywistości, tylko akceptują ją taką, jaka jest. Wtedy dochodzi do ciekawych sytuacji – dzieci z rodzicami rozmawiają po polsku, a z dziećmi po angielsku. Tak jakby na widok innych dzieci jakiś magiczny guzik im się w głowie przełączał. Zabawnie jest kiedy przyjeżdżają do dziadków na wakacje do Polski. Idą na plac zabaw i automatycznie zaczynają zwracać się do rówieśników po angielsku. Trzeba im wytłumaczyć zależność, ale automat i tak będzie tak działał. To zupełnie inna nauka niż żmudne zapamiętywanie zasad gramatycznych.

Szkoła językowa

Jednak nie wszystkie dzieci mają to szczęście, żeby urodzić się w rodzinie dwujęzycznej, czy też wychowywać się w dwujęzycznej kulturze. Świadomy rodzic wie jak ważna jest nauka języków. Zwłaszcza ważny jest język angielski, w którym można się porozumieć w wielu krajach. Warto od najmłodszych lat zapisać dziecko do szkoły językowej na język angielski dla dzieci. Współczesne metody nauczania są bardzo skuteczne i z pewnością nienudne, przez co lekcje przypominają radosne spotkania towarzyskie. To doskonała okazja do poznania rówieśników spoza szkoły, nawiązanie nowych znajomości, ale przede wszystkim praktyczna nauka języka. Angielski jest nauczany również w szkołach, ale języka nigdy za wiele, zawsze warto sobie utrwalać wiedzę i poznawać nowe słówka. Później będzie zdecydowanie łatwiej znaleźć ciekawą pracę lub nawet jeszcze wcześniej wyjechać na zagraniczne studia. Dla tych, którzy mówią po angielsku, świat stoi otworem. Jest wiele możliwości, z których warto korzystać, szkoły językowe są świetnie przygotowane do nauki młodych ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *