Bezpieczny program do nauki zdalnej – jaki wybrać?

Polinezja Dolittle

Programy do nauki zdalnej to coś, czego nie powinna bagatelizować żadna szkoła ani uczelnia. Powód jest prosty – to właśnie od jakości aplikacji zależeć bowiem będzie możliwość szczegółowego wyłożenia materiału, a także bezproblemowe zapanowanie nad grupą oraz sprawdzanie notatek. Niezwykle istotną kwestią jest tu również bezpieczeństwo takiego programu. Kradzież danych czy też udostępnianie grupie treści pornograficznych lub irytujących przez osoby nieupoważnione należą tu bowiem do najczęstszych problemów, z którymi może borykać się każdy nauczyciel, prowadzący zajęcia zdalne. To właśnie z tego powodu, ogromną popularnością cieszą się programy naukowe, takie jak Zoom for Students. Nowoczesne rozwiązania, wprowadzone do tego typu aplikacji, zapewnią całej grupie bezpieczeństwo, bez względu na wykorzystywane przez nas urządzenie. Oto, co warto wiedzieć na ten temat.

Bezpieczeństwo na każdych zajęciach

Jak wspominaliśmy na wstępie, do najczęstszych problemów, związanych z prowadzeniem zajęć w systemie zdalnym, należy zapraszanie znajomych przez uczniów, którzy swoimi krzykami lub streamingiem treści nieodpowiednich zakłócają porządek. Renomowane programy, takie jak Zoom for Students, umożliwiają nam zabezpieczenie dostępu do grupy za pomocą hasła. Do momentu weryfikacji z naszej strony, osoba chcąca dołączyć do zajęć zostanie umieszczona w poczekalni. Najnowsza wersja programu Zoom to także 256-bitowe szyfrowanie AES GCM, zapobiegające kradzieży danych. Funkcje bezpieczeństwa umożliwiają także blokowanie mikrofonów oraz kamer pojedynczych uczniów.

Praktyczność też ma znaczenie

Kolejnym atutem programów, takich jak Zoom for Students, jest wygoda prowadzenia zajęć, bez względu na omawiany przedmiot. Możliwość pisania na wirtualnej tablicy pozwoli nam na klarowniejsze przekazywanie wiedzy, szczególnie w przypadku lekcji matematyki lub fizyki. System podnoszenia rąk przez uczniów stanowi znakomitą alternatywę dla prowadzenia zajęć przy włączonych mikrofonach. Zoom pozwala nam również na tworzenie pokoi prywatnych, dzięki którym możliwe będzie przepytywanie naszych uczniów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *