Autyzm – skąd się bierze?

Autyzm to schorzenie, które wciąż skrywa wiele nieodkrytych tajemnic. Autyzm przyczyny nadal nie są jasne i w społeczeństwie można natrafić na wiele niepotwierdzonych teorii, które wprowadzają wśród rodziców strach i niepokój. Obalenie stwierdzenia, że autyzm jest powodowany szczepieniem, nieco uspokoiło opiekunów, ale nadal nie pozwoliło na pełne poznanie tego zjawiska.

Autyzm objawy

To, co najczęściej interesuje rodziców maluszków, to jakie objawy ma autyzm. Badania pokazują, że pierwsze syndromy można zauważyć nawet u kilkumiesięcznego niemowlaka. Ile dzieci ma autyzm? Szacunkowa ilość dzieci z autyzmem to aż 20 tysięcy. Jest to bardzo duża ilość, która niepokoi, ale wczesne rozpoznanie może pomóc w zminimalizowaniu objawów. Pierwsze symptomy autyzmu to brak kontaktu wzrokowego z bliskimi, zwłaszcza w późniejszym okresie niemowlęcym. Nie lubi przytulania, jest wyobcowane, często patrzy w jeden punkt. Jego zabawa jest specyficzna i polega na porządkowaniu i układaniu. Często wykonuje monotonne i powtarzające się czynności przez dłuższy czas.

Przyczyny autyzmu

Odpowiedzenie na pytanie autyzm skąd się bierze, nie jest jednoznaczne. Wiele teorii jest niepotwierdzonych i niezbadanych. Jednak nie można wiązać pojawienia się autyzmu z brakiem miłości i uczuć matki, czy innymi kontrowersyjnymi opiniami. Najpewniej przyczyny występowania autyzmu, mają podłoże genetyczne i wynikają z mutacji nawet ponad 30 genów. Brak jasnych przyczyn i objawów wyjaśnia, dlaczego autyzm to nie choroba, a zaburzenie o podłożu neurologicznym.

Autyzm gdzie leczyć?

Rozpoznanie autyzmu nie jest łatwym zadaniem i często przebiega w wielu etapach i wymaga czasu. Natomiast, jeżeli chodzi o autyzm gdzie leczyć? To tutaj dobrze jest zgłosić się do renomowanej placówki, która oferuje kompleksowe leczenie przy wykorzystaniu psychoterapii behawioralnej, angażującej całą rodzinę. Dzięki temu można zminimalizować intensywność niepożądanych objawów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *